Filter

Jest stosowany w domowej apteczce od wieków. W naszej ofercie znajdziesz oryginalny bursztyn na nalewkę. Pochodzi z Morza Bałtyckiego i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka. Używa się go w ludowej medycynie profilaktycznie już od bardzo dawna. W składzie bursztynu można znaleźć wiele cennych składników mineralnych, takich jak: magnez, wapń, potas, krzem, żelazo, kwas bursztynowy, terpeny czy fenole. Zawarte w nim substancje mają właściwości przeciwbakteryjne.

Na co pomoże nalewka z bursztynu?

Bursztyn może być wykorzystywany na wiele sposobów, jednak najpopularniejsza jest nalewka. Sprawdza się przy wielu różnorodnych dolegliwościach, takich jak: przeziębienie, gorączka, różnego rodzaju bóle, drgawki, problemy z tarczycą czy nadciśnienie. Spektrum działania bursztynu jest zatem bardzo szerokie, a więc zawsze warto mieć pod ręką własnoręcznie zrobioną nalewkę. Może się w szczególności przydać w sezonie jesienno-zimowym.

Jak zrobić nalewkę z bursztynu?

Przygotowanie nalewki z bursztynu jest niezwykle proste. W naszym sklepie internetowym kupisz nieoszlifowany, naturalny bursztyn, który należy rozdrobnić w moździerzu na nieco mniejsze kawałki. Następnie przepłucz go ciepłą wodą i zalej spirytusem. Nalewka będzie gotowa po około dwóch tygodniach. Powinna stać w ciepłym miejscu, a butelką należy co jakiś czas potrząsać.