Korale z bursztynu – doskonały prezent z okazji Dnia Babci 

korale

Wśród niezwykle różnorodnej biżuterii o wielu kolorach, wzorach i kształtach bardzo wyróżniają się ozdoby wykonane z bursztynu. Ich charakterystyczna barwa (mimo różnych odcieni kojarząca się natychmiast z tym właśnie materiałem) oraz przepiękny sposób, w który przepuszczają światło, mieniąc się żywym i ciepłym kolorem, budzą powszechny zachwyt. Nie jest on zresztą niczym nowym, albowiem ozdoby z bursztynu, zwanego przez naszych słowiańskich przodków jantarem, wykonywane są od tysiącleci. Tym, co robi wyjątkowe wrażenie, jest zwłaszcza ich różnorodność. Materiał ten wygląda wspaniale samodzielnie, oszlifowany lub zupełnie naturalny, ale doskonale prezentuje się też w połączeniu z metalem, takim jak srebro lub złoto. A jednym z wyjątkowo urokliwych sposobów jego wykorzystania są korale z bursztynu. 

Korale z bursztynu to klasyczne piękno 

Barwy przybierane przez bursztyn są różne: czasami jaśniejsze, przywodzące na myśl złoto lub herbatę z cytryną, a czasami ciemne, niemal czarne, przechodzące delikatnie w mocną czerwień. Tym, co je łączy, jest elegancja. Bursztyn świetnie komponuje się z każdym strojem, zwłaszcza wtedy, gdy występuje samodzielnie, oszlifowany lub nie, na przykład w formie korali. Trudno wyobrazić sobie kreację, do której mogłyby nie pasować. Dzięki temu, że korale z bursztynu nadają całości wyglądu klasycznego, ale też ciepłego i żywego stylu są doskonałym rozwiązaniem dla starszych osób, często sięgających po sprawdzone eleganckie rozwiązania. Tym samym jest to wspaniały prezent na Dzień Babci. Tak uniwersalny dodatek z pewnością będzie trafionym podarunkiem! 

Czy bursztyn naprawdę służy zdrowiu? 

Kolejnym powodem, który czyni korale z bursztynu doskonałym podarunkiem na Dzień Babci, są przypisywane temu kamieniowi właściwości zdrowotne. W dawnych czasach często stosowano go jako lekarstwo na różne schorzenia, a dziś znawcy medycyny naturalnej nazywają go naturalnym jonizatorem powietrza. Ma być on remedium na otaczające nas jony ujemne, które powstają w wyniku stresu, chorób oraz fal elektromagnetycznych. Wytwarzane przez niego jony dodatnie pomagają zachować odpowiednią równowagę i tym samym pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest